Ranný Space vám vytvorí space (priestor) na celý nadchadzajúci deň. Je úžasnou rozcvičkou a prebudením ako pre naše telo, tak aj pre myseľ, ktoré sa následne prepoja a zharmonizujú. Cvičenie vychádza z klasickej Hatha yogy.
Klasická yoga posilňuje telo i myseľ. Hatha yoga sa ako jedno z mála cvičení odporúča aj pre ľudí so zdravotným obmedzením – vysoký krvný tlak, cukrovka, operované kĺby, bolesti chrbta a podobne. Hatha yoga vás naučí relaxovať, sústredenou koncentráciou orientovať pozornosť iba na samého seba a svoje vnútro, komplexnými cvičeniami posilní celé telo, rozhýbe stuhnuté svaltstvo, zlepší držanie tela a naučí vás správne dýchať a tým sa zbavovať škodlivín. Podobne ako pri ostatných typoch yogy sa tiež jednotlivými cvikmi masírujú vnútorné orgány a dochádza k lepšiemu prekrveniu celého tela, vďaka čomu sa budete už po pár hodinách cvičenia cítiť fyzicky lepšie. Hatha ako jedno slovo v preklade znamená sila alebo úsilie, čo trénujete nielen vo fyzickej rovine – posilňovaním svalov, ale aj na poli vedomia – lepšou koncentráciou a pokojnou mysľou.

Priebeh hodiny: hodina začína krátkou vedenou meditáciu, pokročilejší môžu sedieť v skrížmom sede, je možné ale aj ležať, či použiť na sedenie pomôcky, ktorými je naše centum vybavené. Po skoncetrovaní dýchania s telom nasleduje rozvička, ktorá zahreje a uvoľní strnulosť, k čomu docháza výraznou mierou práve aj počas spánku. Nasleduje sled jedotlivých, nie náročných asán – pozícii a prípadne ľahkych zostáv, ktoré uvoľnené telo a jeho svalový aparát aj
posilnia. Cieľom je uvoľniť napätie, posilniť telo a naštartovať metabolizmus.
Hodina je vhodná aj pre začiatočníkov, ako aj pre všetky úrovne pokročilosti a veľmi vyhovuje ľuďom v strese, zaneprázdneným a tým, ktorí jednoducho nedokážu vypnúť. Hatha joga má svojich priaznivcov vo všetkých vekových kategóriách, obľubujú ju muži aj ženy, keďže šetrí kĺby a pomáha naštartovať metabolizmus tak, aby opäť “trávil všetko nadbytočne” a spaľoval prebytočné kilogramy. Hodina končí uvoľnením v ľahu  v pozícii Shavasana.