Hlavným cieľom Relax yogy je vypnúť myseľ a postupne ju preprogramovať na „cítim, teda som…“
Pomocou jedonoduchého, presne vedeného cvičena, presunieme celú koncentráciu z mysle do nášho tela, z analyzovania do cítenia, kde môžeme konečne „jednoducho“ len tak byť.
Ide o yogovú terapiu, ktorá je tisícky rokov starý dar po naších predkoch. Pracuje na viacero úrovniach a s viacerými systémami ako pohybový, hormonálny, nervový atď.
Cvičenie je jednoduché, vhodné pre každého a prevažná časť sa vykonáva v ľahu. Cvičenie obnovuje správne dýchanie, ktoré je dôležité pre správnu funkciu mozgu, nakoľko ho okysličuje. Užitočné je najmä vedomé prehlbovanie dychu, ktorému sa na tejto hodine extra venujeme. To podporuje fyzické i mentálne uvoľnenie a vyvažuje a harmonizuje energetický systém organizmu.
Využívajú sa aj jednoduché ale veľmi učinné cvičenie na chrbticu.
Relax yoga má človeka dostať do stavu harmónie a má navodiť vnútorný pokoj.
Tento druh jogy je k vášmu telu jemný a nenáročný.

Priebeh hodiny:
hodina začína relaxáciou v ľahu, odpútaní sa od predošlého dňa, dní, mesiacov, rokov a možno aj životov. Sústredí pozornoť iba na TU A TERAZ.
Precítené nenáročné cvičenie vhodné pre všetky stupne pokročilosti. Odburáva stres a napätie, pomáha pri rozvíjanií sebapoznania a sebadôvery, koncentrácii a vykonnosti, podporuje správnu činnosť vnútorných orgánov.