Hlavným cieľom Relax yogy (vhodná pre každého, od začiatočníkov až po pokročilých) je vypnúť myseľ a postupne ju preprogramovať na „cítim, teda som…“
Pomocou jedonoduchého, presne vedeného cvičena, presunieme celú koncentráciu z mysle do nášho tela, z analyzovania do cítenia, kde môžeme konečne „jednoducho“ len tak byť.
Ide o yogovú terapiu, ktorá je tisícky rokov starý dar po naších predkoch. Pracuje na viacero úrovniach a s viacerými systémami ako pohybový, hormonálny, nervový atď.
Cvičenie je jednoduché, vhodné pre každého a prevažná časť sa vykonáva v ľahu. Cvičenie obnovuje správne dýchanie, ktoré je dôležité pre správnu funkciu mozgu, nakoľko ho okysličuje. Užitočné je najmä vedomé prehlbovanie dychu, ktorému sa na tejto hodine extra venujeme. To podporuje fyzické i mentálne uvoľnenie a vyvažuje a harmonizuje energetický systém organizmu.
Využívajú sa aj jednoduché ale veľmi učinné cvičenia na chrbticu.
Relax yoga má človeka dostať do stavu upokojenia sa a má navodiť vnútorný pokoj.
Tento druh yogy je k vášmu telu jemný a nenáročný.

Priebeh hodiny:

začíname vedenou relaxáciou v ľahu, ktorej významom je odpútanie sa od priebehu dňa. Pozornoť sa sústredí iba na TU A TERAZ, čo odburáva stres a napätie, pomáha pri rozvíjanií sebapoznania a sebadôvery, koncentrácii a výkonnosti, podporuje správnu činnosť vnútorných orgánov.