Na tejto hodine sme pre vás s našou lektorkou, mamičkou Dani, pripravili možnosť si zacvičiť aj spolu s vašimi ratolesťami. Aj yoga pre mamičky vychádza z princípov klasickej Hatha yogy. Teda je vhodná pre každého a ponúka množstvo stupňov a obmien pre všetky prípadné zmeny a obmedzenia. Cieľom lekcie je revitalizácia síl, relaxácia a uvoľnenie. Na cvičenie môžete prísť so svojím dieťatkom, ktoré tiež zapojíme do niektorých pozícií, alebo aj s bábätkom, ktoré môže ležať pohodlne v blízkosti vedľa mamičky, pozorovať, čo sa okolo deje, prípadne si pohodlne vedľa maminky spinkať.
Na hodine sa zameriavame najmä na uvoľnenie celej chrbtice, krku a ramien namáhaných pri dojčení a manipulácii s dieťatkom. Následne sa venujeme posilňovaniu brušného a chrbtového svalstva a svalov panvového dna. Cieľom hodiny je dostať svoje telo späť do formy po tehotenstve a pôrode.

Priebeh hodiny:
tieto hodiny sú špeciálne a lektorka ich vedie vždy podľa aktuálnej účasti mamičiek, detičiek, či bábätiek na lekcii. Ak je možné, hodina začína krátkou vedenou meditáciou alebo prípadnou koncentáciou v sede, alebo ľahu. Nasleduje rozvičením v základných jednoduchých zostavách na uvoľnenie napätia v chrbte, ramenách, šiji, natiahnutie chrbtového svalstva, či oblasti medzi lopatkami. Jednotlivé asány sú jednoduché a jemné, aby cvičenie bolo šetrné a rešpektovalo zmeny ženského tela spôsobené počas tehototenstva a po pôrode. Hlbokým dýchaním uvoľníme hrudnú oblasť a rozpohybujeme celé telo. Jednoduché pozície sú doprevádzane teoretikou výučbou techniky cvičenia a ich zdravotných benefitov. Uči sa správne dýchanie, jeho význam, dychové techniky. Hodina končí ralaxáciou v pozícii v ľahu – shavasane.