Yoga robí s naším telom a mysľou, dokonca celým životom, zázraky.
Ako však zvyčajne platí, len pravidelnosť tvorí majstra.
Ak vám výhovorkou doteraz bolo, že yoga je náročným cvičením pre zdatných a pokročilých cvičencov, o tejto hodine to neplatí. Hodina vhodná pre úplných začiatočníkov, nemobilných, bez kondície a dokonca so zdravotnými obmedzeniami, pri povolení k pohybu.
Urobte si z cvičenia yogy svoj vlastný rituál.

Cviky vychádzajú z klasickej Hatha yogy, ktorá rovnomerne posilňuje telo i myseľ. Hatha yoga sa ako jedno z mála cvičení odporúča aj pre ľudí so zdravotným obmedzením – vysoký krvný tlak, cukrovka, operované kĺby, bolesti chrbta a podobne. Okrem fyzickej úrovne, kde napríklad pôsobí na šľachy, mäkké fascie a zlepšuje cirkuláciu v kĺboch, zlepšuje flexibilitu a celkovo posilňuje svalstvo celého tela, pôsobí aj na energetickej úrovni cez energetické kanály – meridiány a
energetické centrá – čakry. Prináša nám to nie len flexibilné a silnejšie telo, zároveň aj čistejšiu a pokojnejšiu myseľ. Energeticky sme viac v rovnováhe.

Priebeh hodiny: hodina začína vedenou relaxáciou upriamenou na
vedomé dýchanie a vnímanie prítomného okamžiku. Nasleduje rozcvičenie a zahriatie tela a jednotlivé cviky, z ktorých sa na každej hodine vytvorí nenáročná zostava. Hodiny končia krátkou vedenou meditáciou upriamenou na správne dýchanie,
pranayamou – yogovou dýchaciou technikou, pomocou ktorej ovládame dych a následne shavasanou – relaxačnou pozíciou v ľahu.
Počas meditácie sa môže ležať, alebo sedieť na meditačnom vankúšiku. Deky a meditačné vankúšiky, ako aj yogove podložky sú vybavením Space a používajú sa bezplatne.