Yoga pre zdravý chrbát je súbor špeciálnych cvikov, ktorými v prvom rade kompenzujeme celkovú  „strnulosť“, teda pracujeme s funkčným dychom na flexibilite a mobilite celého tela, čím odľahčujeme zaťaženie chrbtice a kĺbov, posilňujeme svaly trupu a hlboký stabilizačný systém, a  teda vytvárame  pevný „korzet“ pre chrbticu. Pravidelným cvičením sa automaticky vylepší celkove držanie tela, pohyblivosť – mobilita chrbtice, flexibilita svalov a šliach.

Cvičenie je vhodné pre každého, kto chce predísť bolestiam chrbtice, hľadá fyzické a psychické uvoľnenie a chce sa cítiť dobre vo svojom tele.
Cviky sú jednoduché ale veľmi učinné pri pravidelnom precvičovaní. Zdravá a funkčná chrbica je veľmi dôležitá, nielenže je nám oporou a podľa yogových tradícii dokonca nazývanou “životnou oporou”, chráni nervové spojenia a má zásadny vplyv aj na celkovú energiu tela.  Naučíme sa jej základne “desatoro životnej opory” a pomôžeme si opäť žiť a preciťovať svoj život flexibilnejšie a s priestorom z vnútra von, bez ktorého to nejde…

Priebeh hodiny:
hodina začína krátkou vedenou koncentáciou v sede, alebo ľahu, podľa zdravotným možností cvičiacého. Nasleduje rozvičením v základných jednoduchých zostavách na uvoľnenie napätia v chrbte, ramenách, šiji, natiahnutie chrbtového svalstva, či oblasti medzi lopatkami. Hlbokým pomalým a funkčným dýchaním uvoľníme hrudnú oblasť a rozpohybujeme celé telo stuhnuté sedením, stresom a napätím. Na hodine sa neustále uči správne funkčné dýchanie a jeho nesmierný zdravotný význam.
Hodina končí ralaxáciou v pozícii v ľahu – shavasane.